سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

وکیل پایه یک دادگستری/مشاورحقوقی معتبر تهران

در نوشته وکیل پایه یک خانواده در پرسش و پاسخ حقوقی جعل می خواهیم تا با استناد به مواد قانونی در نظر گرفته شده توسط قانون گذار را از زبان وکیل پایه یک به پرسش های پر تکرار و مهم شما عزیزان پاسخ دهیم . در این نوشته سعی شده است تا حد ممکن به پرسش های شما مطرح شده از جانب شما عزیزان که در زیر پست های وب سایت ما بیان کرده بودید پاسخ داده شود . در همین راستا پاسخ های بیان شده از جانب و کلای باتجربه و کهنه کار می باشد تا پاسخ های مطرح شده به طور دقیق و صحیح بیان گردیده باشند.

وکیل پایه یک خانواده در پرسش و پاسخ حقوقی جعل

 

پرسش جعل امضا    :

شرکتی با حق الشرکه 50 درصد با دو نفر مسئولیت امضا داریم که هر یک از ما به تنهایی حق امضا دارد . با عرض تاسف شریک من امضای بنده که مدیر عامل شرکت هستم را پای قراردادی جعل کرده است . کارشناس خط جعلی بودن امضا را تایید کرده است اما اینکه شریکم این امضا را زده است اثبات نشده است . نتیجه ی آخر چه می شود ؟

پاسخ کیفری تهران :

با طرح دعاوی در دادگاه ، جعل امضا را به اثبات برسانید و قرارداد را فسخ کنید .

 

پرسش جعل امضا :

یک قطعه زمین کشاورزی را شخصی که سواد نداشته است فروخته است . بدین شکل که قرار شده مقداری را نقدی دریافت کرده و مابقی را چک بگیرد . چک به دلیل عدم موجودی وصول نشده است . خریداران برای مبلغ نقد رسیدی را نوشته اند که مبلغ الباقی را دریافت نموده ام و امضای فروشنده را جعل کرده اند . در شورای روستا نیز کسی این رسید را امضا نکرده است . برای این مسئله چه کار باید کرد تا بتوانیم حق و حقوق فروشنده را پس بگیریم ؟

پاسخ وکیل پایه یک حقوقی :

شما می توانید شکایت جعل و استفاده از سند مجعول را در دادگاه مطرح بنمایید .

 شما می توانید مقاله مربوط به جعل اسناد را در سایت آسایش گستران مطالعه بنمایید. در این مقاله در رابطه با انواع جعل و قوانینی که قانون گذار در قانون کشور برای مقابله و مجازات جعل و افراد جاعل در نظر گرفته است را خواهید خواند .

پرسش جعل امضا :

اگر به شخصی دیگر وکالت تام الاختیار بدهیم و در آن بنویسیم که حق امضا را به او داده ایم ، آیا او این اجازه را دارد که بدون درج آن که وکالت دارد ، دقیقا امضای ما را بزند ؟ آیا این کار جعل امضا به حساب می آید ؟

پاسخ وکیل دادگستری تهران :

اعطای وکالت و حق امضا به معنای اجازه ی جعل امضا نیست و در صورتی که کسی امضای شما را جعل کرده باشد می توانید از او شکایت کنید .

وکیل پایه یک خانواده در پرسش و پاسخ حقوقی جعل

 

پرسش جعل سند :

بنده یک ماه پیش به اتهام جعل سند و استفاده از سند مجعول بازداشت شدم . در انتها شاکی رضایت داد و دادگاه حکم یکسال حبس تعزیری به مدت دو سال تعلیق اجرا را برایم صادر کرد . همچنین یک جریمه ی یک میلیون و دویست هزارتومانی نیز برای من در نظر گرفت که به صندوق دولت بریزم . در دادگاه برایم دستگاه کارتخوان آوردند که پول را بریزم و به خانه بروم . اما چون کارگر هستم و وضع مالی خوبی ندارم ، این مقدار از پول را نداشتم که بدهم . گفتند که برای هر روز زندان 40 هزار تومان حساب می کنند و برای تسویه ی یک میلیون و دویست هزار تومان می بایست یک ماه به زندان می رفتم تا تسویه شود . اکنون بعد یک ماه که از زندان در آمده ام سوالم این است که این مورد در سوابق سوء پیشینه ی من ثبت می شود یا خیر ؟

پاسخ وکیل پایه یک آنلاین :

مجازات شما برابر با دو سال تعلیق است یعنی در صورتی که شما در این دو سال جرمی انجام ندهید ، این امر از سوابق کیفری شما حذف شده و سوء پیشینه نخواهد نشد . همچنین می بایست بدانید که حبس شما از بابت جزای نقدی بوده است ، نه استفاده از سند مجعول  .

 

پرسش جعل سند :

ما دیروز یک طرح دعاوی جعل سند و استفاده از سند مجعول برای یک املاکی را ثبت کردیم . می خواهیم بدانیم مراحل پس از ثبت شکایت در مرجع قضایی چیست و چقدر زمان می برد تا به نتیجه برسیم ؟

پاسخ وکیل پایه یک تهران :

بدیهی است که زمان رسیدگی به پرونده و به نتیجه رسیدن آن مشخص و معین نیست . زیرا زمان رسیدگی به پرونده ، به تعدد پرونده ها و فرصت دادگاه بستگی دارد . اگر لازم شود تا از کارشناس خط و امضا استفاده شود ، زمان بیشتری طول می کشد . چراکه مراحل کارشناسی خط و امضا مراحلی وقت گیر می باشند . ممکن است در این بین درگیر مراحل تجدید نظر ، اعاده ی دادرسی ، واخواهی و موارد دیگر نیز بشوید که خود این موارد زمان بر هستند . با توجه به نکات گفته شده ، توقع این مسئله را که در زمان مورد نظرتان به نتیجه برسید را نداشته باشید .

 

اگر سوال و پرسشی در ذهن خود دارید که می خواهید هر چه سریعتر به جواب برسید می توانید با تماس با مجموعه ی وکالتی آسایش گستران یک وقت مشاوره ی رایگان بگیرید تا به طور مستقیم با وکلای ما در ارتباط بوده و مشکل خود را بر طرفت نمایید .